• Prišiel ku nám PÁN MIKULÁŠ....

• Do galérie Prišiel ku nám PÁN MIKULÁŠ.... boli pridané fotografie.

Dňa 6.12. 2019 zavítal do našej MŠ Mikuláš so svojimi pomocníkmi, na ktorých sme sa veľmi tešili. Pripravili sme si pre nich básničky, pesničky a za to, že sme im krásne zarecitovali a zapievali nás odmenili balíčkami plných sladkostí. Už teraz sa tešíme ako sa stretneme zase o rok.

• Oznamujeme rodičom,

že 30.10. 2019 (streda) a 31.10. 2019(štvrtok)

bude dočasne prerušená prevádzka MŠ Habovka.

Prevádzka MŠ Habovka sa začína 04.11. 2019 (t.j. pondelok)

• JESENNÉ TVORIVÉ DIELNE

•

Milé mamičky, staré mamy, srdečne Vás pozývame na jesenné tvorenie s vašimi ratolesťami.

Dňa 28.10.2019 (pondelok) o 9.30 h. v jednotlivých triedach

Preferujeme tvorbu z prírodného materiálu a preto Vás veľmi  pekne prosíme, doneste si so sebou prírodniny na tvorenie.

Súčasťou tvorenia bude vitie vencov, výroba ikebán, svietnikov a čohokoľvek čo Vás len napadne.

Tešíme sa na dopoludnie strávené s Vami.

• Stretnutie dôchodcov

• Dňa 16.10.2019 sa naši predškoláci zúčastnili podujatia k mesiacu úcty starším, kde našim starým rodičom predstavili krátky program a obdarili ich svojimi výtvormi. Aj touto cestou sme sa im chceli poďakovať za ich lásku, starostlivosť a spríjemniť im krásne dopoludnie strávené spoločne.

• ŠARKANIÁDA

• Dňa 17.10.2019 (štvrtok) o 15:00 sa uskutoční ŠARKANIÁDA.
            Preto prosíme, Vás milí rodičia, aby ste prišli aj Vy a priniesli si so sebou
            šarkanov.
            Stretneme sa na
            Grúni.

V prípade nepriaznivého počasia Vás budeme informovať o zmene termínu.
            Tešíme sa na Vás!

• Gesto pre mesto

• Prosím, zahlasujte za náš projekt. Môžeme získať finančné prostriedky. Stačí len kliknúť na link uvedený nižšie a zahlasovať. Za každý hlas ďakujeme.

Športové vybavenie pre malých športovcov

Radi by sme vybudovali malé detské ihrisko pre deti z materskej školy na pohybové aktivity a spoločné športové aktivity materskej školy s rodičmi detí, spoločný hokej a futbal, pretože chceme naše deti zapájať do športových aktivít, olympiád a športových podujatí s rodičmi. Predmetom nášho projektu je taktiež zabezpečenie športových potrieb, ako sú hokejky, futbalové lopty, bránky, a zabezpečenie športového oblečenia – dresov – pre našich "malých škôlkarskych športovcov".

• DOVIDENIA ŠKȎLKA MILÁ

• Tak nadišla tá chvíľa milá a naši predškoláci už v septembri zasadnú do školských lavíc. So svojimi kamarátmi zo škôlky sa dnes rozlúčili pesničkou a tancom a potom si vychutnávali skvelú tortu, ktorú nám urobila pani Sojčáková, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Predškoláci na pamiatku dostali knižku a malé darčeky, aby na chvíle, ktoré prežili v škôlke nikdy nezabudli. Tak Vám želáme, milí naši predškoláci, aby ste v škole zažívali úspechy a mnoho sa naučili a popritom sa aj zabavili.:-)))))

• KRESLENIE NA CHODNÍK

• V utorok sme sa vybrali na školský dvor vyzbrojení kriedami, aby sme naše predstavy o lete stvárnili na asfalt. Deti boli veľmi kreatívne a húževnaté, čoho výsledkom boli nádherné kresby na školskom dvore. Slniečka, jahôdky, cesty, budovy a mnoho iných vecí, veď fantázia nemá hranice, vznikalo pred našimi očami. A za dobrú prácu a tvorivosť si zaslúžili sladkú odmenu.

• Detská letná olympiáda

•

Detská letná olympiáda

Tak, ako každý rok, tak aj tento sme si vyskúšali naše pohybové schopnosti na Detskej letnej olympiáde v našej materskej škole. Prešli sme sa po všetkých kontinentoch, v ktorých nás čakalo nejedno prekvapenie. V Európe sme si vyšli na turistiku po našich krásnych slovenských kopcoch, prešli sme si tunelmi, Ázia nám ukázala čaro loptičiek,  v Afrike sme si zatancovali typický africký tanec, v Austrálii zaskákali ako klokany a Ameriku sme si prebehli spolu s rôznymi prekážkami. Celé krásne predpoludnie sa nám veľmi darilo a za našu statočnosť sme boli odmenení krásnou medailou.

• Nočná škôlka

• V piatok 21. júna 2019 sa uskutočnila pre všetkých odvážnych predškolákov Nočná škôlka. Pre deti bol pripravený bohatý program v podobe výpravy za pokladom, večerou, diskotékou a nočnou pátracou akciou. Deti pri hľadaní pokladu museli zdolať mnoho úloh, ktoré preverili ich um ale aj svaly. Po bohatom programe ich už čakali postieľky a raňajky. Ďakujeme pani Kohárovej za chutný koláčik, ktorý nám pripravila na raňajky..-)

• NÁVŠTEVA PREDŠKOLÁKOV V ZUBERCI

• 20.6.2019  sa deti z predškolskej triedy vybrali navštíviť predškolákov zo Zuberca. Cestou obdivovali krásy okolitej prírody a v skôlke sa odprezentovali pesničkou ,,TEN HABOVSKÝ MOSTEK". Deti zo Zuberca nás milo privítali, poukazovali nám hračky a prichystali malé občerstvenie. Na rozlúčku sme im podarovali záložky do knihy, ktoré deti z Habovky vyrobili pre svojich kamarátov zo Zuberca a popriali sme im nech prežijú krásne prázdniny a od septembra nech sa pustia s elánom do objavovania abecedy a číslic.