• POKYNY

od 01.09. 2023

Základné prevádzkové pokyny

1. Prevádzka materskej školy bude  od..6:30....do...15:30....
          2. Jednotlivé triedy budú mať určený časový harmonogram.
          3. Každý kto vstúpi do budovy zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, (dezinfekcia rúk, požitie návlekov)
          4. Ranný filter: - materská škola povinne vykonáva ranný filter podľa § 24 ods. 9 písm. a), b) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. V prípade, že dieťa pri rannom filtri prejavuje akýkoľvek príznak ochorenia,učiteľ ho neprevezme
          5. Písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti rodič predkladá (cez Edupage stránku- žiadosti/vyhlásenia-pridať žiadosť/vyhlásenie- vyhlásenie o bezinfekčnosti) pri nástupe do školy na začiatku školského roka a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní „Písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti“ dieťaťa. V prípade, že rodič nepredloží „Písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti“, sa dieťa považuje za príznakového, a je potrebné, aby rodič kontaktoval všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý ho bude ďalej usmerňovať.
          6. V prípade, že dieťa do MŠ nenastúpi,  vždy túto skutočnosť ohlási vopred, alebo ráno od 6:30-8:00
          7. Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa cez Edupage stránku (dochádzka-nová ospravedlnenka), ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej na 7 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 7 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“ od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorý má vedomosť o prebiehajúcom ochorení (bez obmedzenia počtu ospravedlnení počas školského roka). Podozrenie zo zneužívania ospravedlňovania dochádzky dieťaťa alebo podozrenie za zanedbávania zdravotnej starostlivosti o dieťa preskúmava na podnet školy miestne príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Potvrdenie od lekára môže byť škole alebo rodičovi zaslané aj emailom, pokiaľ lekár nemôže poslať emailom kontaktuje školu telefonicky.
          8. Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť dieťa, ktoré neplní povinné predprimárne vzdelávanie v materskej aj z dôvodu ochorenia. „Potvrdenie od lekára“ sa bez ohľadu na dĺžku trvania neprítomnosti nevyžaduje, keď ide o neprítomnosť z dôvodu ochorenia dieťaťa, pre ktoré predprimárne vzdelávanie nie je povinné v materskej škole.
          9. V prípade, že je u dieťaťa potvrdené respiračné ochorenie, rodič bezodkladne musí o tejto situácii informovať všeobecného lekára pre deti a dorast, triedneho učiteľa alebo zástupkyňu školy.
          10. Nosenie hračiek a pomôcok z domáceho prostredia do MŠ je zakázané