Ide, ide vláčik, ide, ide vlak a vy milé deti poďte nasadať...
A deti z našej materskej školy nastúpili do vláčika a do Múzea oravskej dediny sa doviezli. Tu bol pre deti pripravený bohatý program, ktorý im priblížil tradičné remeslá a život v minulosti. Naše poznávanie sme začali spoločne v jednej izbe domu, kde sa deti dozvedeli o tom, ako ľudia žili, obliekali sa, aké zvieratá chovali, ale tiež ako deti už od malička pomáhali v domácnosti. Ďalej sa už každá trieda vybrala samostatne spoznávať tradičné remeslá. Deti navštívili hrnčiarsku dielňu, tkáčsky dom, zapojili sa do pohybových hier a zavítali aj do školy. A ako sa deti tešia v škole na prestávku aj my sme si urobili prestávku na občerstvenie. Po prestávke nám už zazvonil zvonec a výletu v Múzeu oravskej dediny bol koniec. S dobrou náladou, úsmevom na tvári a so zážitkami, ktoré si deti odnášali sme nasadli na vláčik, ktorý nás priviezol naspäť do materskej školy.
Veľké poďakovanie patrí Múzeu oravskej dediny Zuberec-Brestová, ktoré nám dalo vstup ZADARMO pre celú materskú školu.
Viac fotografií nájdete vo fotoalbume.